Svetlana Stoten

Tere!

 

Minu nimi on Svetlena Stoten.

 

Olen probleemsete jalgade ja käte hoolduse spetsialist. Mul ei ole medaleid

ega karikaid, kuid tunnen oma tööd ja aitan paljusid inimesi, kes vajavad selles

valdkonnas asjatundjat. Olen rõõmus, et osalen selles professioonis, sest meie eriala on nõutud praegu ja jääb nõutuks alati! 

2011. aastal otsustasin peale lapse sündi, et ei jätka enam oma endist tööd. Esmaseks mõtteks oli õppida joonistama ja hakata maalima siidsalle. Jah, just! Siidsallidest see kõik alguse saigi. Mõtlesin, et kui asuda küüsi maalima „Hiina maali“ tehnikas ja see peaks mulle meeldima, siis jätkan õppimist. Üks tuttav tütarlaps oli just lõpetanud kursused ühes niisugustest koolidest – Dinski Erakoolis – ja soovitas mulgi sinna pöörduda. Nii ma sattusingi maniküüri ja küünemaali kursustele. Kursus oli üsna kallis, aga nagu selgus, istus mulle see peen ja täpsust nõudev töö, pealegi jättis meie õppejõud Marina meile vabaduse oma ideid teostada! Modellid koolitusel kurtsid, et pediküüri alal on suur puudus kannatlikest inimestest, kes oma tööd tõesti armastaksid. 

Selle koolituse kursuste täishind oli üsna kõrge, nii ma palusin abi Töötukassalt. Esimesel korral öeldi mulle ära – ilmselt ei mõjunud ma küllalt motiveeritult. Tuleb esineda väga visa ja veenvana, tulukesega silmis - nii hakatakse uskuma ka Teid ja suunama mistahes kursustele! Suur tänu minu inspektorile Marina Ollermaale – nii saigi minust algaja meister. Hakkasin väga varsti aru saama, et teadmistest ei saa kunagi küllalt, eriti kuna kohe hakkasid tekkima kliendid niisuguste jalaprobleemidega, millest ma oma tarkusega jagu ei saanud – kliendid küünevalli põletikega, deformeerunud küüntega, sissekasvanud küünenurkade ja igasuguste käte-jalgade hädadega. Mida peale hakata? Kuidas neid inimesi aidata? Kas teha nägu, et tead, kuidas probleemi lahendada, või tõepoolest abi anda? Sellest algaski lõputu enesetäiendamine kursustel, veebinaridel, seminaridel, õpikutest, veebilehtedest ja YouTube´ist. 2-3 korda aastas lihtsalt pidin juurde õppima. Kõik kursused ei olnud ühtviisi kasulikud ja huvitavad. Kuid oled valel teel, kui arvad, et tead juba kõike, sest igasugusest õppusest võib saada terakese tarkust, et kujundada oma isiklikku vaatenurka probleemile või selle lahendamisele. Seda enam, et ilutööstus ja podoloogilised suunad ei seisa paigal, uusi pediküüri- ja maniküüritehnikaid tekib lakkamatult juurde. Igaüks teist võib saada millegi uue loojaks ja jätta jälg oma alale. 

Nüüd olen juba 9 aastat töötanud oma lemmikalal ning mu kliendid, kes on jäänud minuga juba mu praksise esimestest päevadest peale, armastavad ja austavad mind ning on saanud mu sõpradeks ja abilisteks elu rasketel hetkedel.

 

Nende 9 aasta jooksul olen ma õppinud selliste tuntud õppejõudude kursustel, nagu

Julia Burova (Venemaa),

Igor Pelogievskii (Venemaa),

Manuel Torcuato Mingorance (Hispaania),

Dina Kiseleva (Divita Keskus),

Marina Borodajeva (Dinski Erakool),

Lilia Birjuk (Iluakadeemia),

Irina Matveitchuk (Venemaa),
Olga Tumanova-Mezenskaja (Venemaa,

Liliia Barakhova-Ylmaz (Türgi),

Viktoria Prohodko (Giblett Studio),

Rodion Erovenkov (Venemaa),

Olesja Nikolenko (Viis studio),

Anastassia Rakelmann (Mereneid),

Elena Picko (Ukraina).

 

Karantiini tõttu on tulnud piirata veebinaride vormis õppetööd, kuid on selgunud, et ka nii on võimalik saada kvaliteetset teoreetilist koolitust, kui su õpetajateks on sellised spiikrid nagu: Anke Niderau (Saksamaa) ja Vitaly Solomonoff (USA). Niisugused koolitused on saanud võimalikuks tänu projektile "Подологи СНГ".

Olen läbinud mitmesuguse tasandi küüne- ning nahatöötlustehnikate koolitusi. Mulle meeldib väga keratoosi töötlemine skalpellitehnikas. Usun, et enamusel juhtudest ilma skalpellita läbi ei saa! 

Kõige enam meeldis mulle õppida ortoneksiat. Kitsaste kingade moe ja omal ajal puudunud kvaliteetsete ja mugavate jalanõude tõttu vajavad praegu paljud küünte korrektsioonisüsteeme. Viimasel ajal on meie ellu jõudnud väga silmapaistvad ja tõepoolest toimivad küüneplaadi korrektsioonitehnikad.

 

Milliseid ma tean?

 

NiТi – niinimetatud Titaanniit;

ORA-Nagelspange;

PODOfix;

Combiped;

Unguisan.

 

Ühtedeks viimastest korrektsioonisüsteemidest, mis suudavad asendada kõiki varemtuntuid, on Shina (Anke Niderau); Cube A.Arkada (Adrian Arkada, Podoland) ja UNIBRACE (Daniel Abratkiewicz, Podoland) – neid süsteeme õppisin tundma Peterburgis ametliku õppejõu J.Burova juures (AЭК Mед). Viimane omandatud küüneplaadi korrektsioonimeetod on Segment L (Türgi). 

Mida ma võiksin Teile õpetada? Kõike, mida ma tean ja mida mul on õigus Teile õpetada. Õpetan Teid kvaliteetselt oma tööd tegema ja koguma klientuuri, kes suures osas jääb Teile alatiselt truuks. Õpetan Teid asjatundlikult suhtlema ja klientidega suhteid hoidma. Õpetan Teid dermatoloogide ja arstidega koostööd tegema ning töötama probleemse jalaga. Aru saama, mida me võime teha oma kabinetis ja mida on parem jätta arstidele. Õpetan Teid asjatundlikult valima kosmetseutilisi preparaate koduseks hoolduseks, millest kujuneb suur abi Teie klientidele ja täiendav teenimisvõimalus Teile.

 

Kui Teile meeldib minu pakkumine, siis ootan Teid ettevalmistavale vestlusele kohvilauas, et tutvuda ja koostada edasist plaani. Koolitus toimub vaid 2-3- liikmelistes gruppides või individuaalselt. Hetkel olen Töötukassa partner.


Teie Svetlana Stoten.

Paadi tee 3-341, Haabneeme 74001 Estonia

proessence@bodycare.ee

Kursused: beautysolutions.ou@gmail.com või bs.koolitused@gmail.com

+372 5333 0130

©2020 by ProEssence OÜ